تبلیغات
دی تی ام DTM - معما
جمعه 23 اسفند 1387

معما

   نوشته شده توسط: مجتبی تیموری    نوع مطلب :سرگرمی ،

سلام دوستان عزیز ،هرکی بتونه جواب این دوتا معما رو بده خیلی زرنگه!

 

سوال اول: دو تا اتاق هستند که کنار همند،که تو یکی 3 تا لامپه و تو اون یکی 3 تا کلید. به هیچ عنوانم نمیشه از این اتاق اون اتاقو دید! حالا در صورتی که تو هر اتاق فقط بشه یک بار رفت ، چطور میشه فهمید کدوم کلید مال کدوم لامپه؟ پاسخ در ادامه سوال دوم: یه آدم پولدار برای محافظت از خونه بزرگش دو تا نگهبان استخدام میکنه. یکی نگهبان روز یکی نگهبان شب. تا یه روز این آقای پولدار تصمیم میگیره با هواپیما بره مسافرت خارج از کشور، شبش اون نگهبان شب خواب میبینه که این هواپیما موقع پرواز دچار مشکل میشه و سقوط میکنه و همه مسافراش میمیرن! آقا فردا صبح که مرد پولدار ساکشو میگیره که بره فرودگاه این نگهبانه مانعش میشه ، خلاصه انقدر اصرار میکنه تا مرده دیر میرسه به فرودگاه و از هواپیما جا میمونه، و هواپیما بعد از پرواز دچار مشکل میشه و سقوط میکنه و مسافراش همه میمیرن. با این وجود مرد پولدار اون نگهبان شبو اخراج میکنه !چرا؟

 

 

پاسخ در ادامه

 

 

 

 

 

 

جواب سوال اول:ابتدا وارد اتاق کلیدها میشیم و یک کلید رو میزنیم،و 10 دیقه صبر میکنیم بعد اون کلید رو خاموش میکنیم و کلید کنارشو میزنیم و به اتاق لامپ ها میریم ، وقتی تو اتاق میریم یک لامپ روشنه ، پس میفهمیم که اون مال کلید دومه که زدیم. بعد از دو تا لامپ خاموش هر کدوم که گرمه میفهمیم که اون مال اون کلید اولیه که زدیم و لامپ سرد مال کلید سوم است که نزدیم

 

 

 

 

جواب سوال دوم :سادهست! اون نگهبان شبه و نباید سر پستش میخوابید .و اون نگهبان خوابیده که هیچ تازه خوابم دیده! پس به درد نگهبانی نمیخوره.